Убиец на гиганти! След Сити Астън Вила подчини и Арсенал (ВИДЕО)

09 декември 2023, 21:28 часа • 3181 прочитания

Астън Вила продължи фурора си във Висшата лига с минимален успех с 1:0 над лондонския колос Арсенал в интригуващ сблъсък от 16-ия кръг на английското първенство. Единственото попадение в срещата реализира Джон МакГин още в седмата минута. "Артилеристите" пропуснаха няколко чисти положения, а стражът на "лъвовете" Емилиано Мартинес направи няколко ключови спасявания.

Така отборът на Унай Емери вече има 35 точки и се приближи само на 2 от лидера Ливърпул и на пункт от заемащите втората позиция "топчии". Само преди дни пък Вила подчини друг гранд - Манчестър Сити.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Борнемут удари звучен шамар на Юнайтед, Ливърпул обърна слабак (ВИДЕО)

Дните до Евро

Изчистване пред голлинията лиши Арсенал от гол

Мачът на "Вила Парк" стартира динамично, а домакините имаха щастието да поведат в резултата чрез гол на МакГин. До почивката Мартинес демонстрира класата си няколко пъти, а Карлос изчисти топката пред голлинията при един от "златните" шансове за Арсенал. В началото на второто полувреме гостите изявиха претенции за дузпа, които не бяха уважени.

Два гола на Арсенал бяха отменени

Карлос се отчете с нова ключова намеса пред голлинията. Мартин Йодегор пък направи фрапантен пропуск от непосредствена близост. Попадения на на Букайо Сака и Кай Хавертц бяха отменени съответно заради засада и игра с ръка.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Нюкасъл се сгромоляса срещу Евертън, Уест Хям излъга Тотнъм с обрат (ВИДЕО)

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.