Любо Пенев с трети мач без победа: ЦСКА 1948 удари Локо Пловдив, шедьовър беляза срещата (ВИДЕО)

19 септември 2024, 18:56 часа • 1051 прочитания

ЦСКА 1948 постигна ценен успех с 2:0 при визитата си на Локомотив Пловдив в първия двубой от деветия кръг в efbet Лига. Резервата Марио Илиевски откри резултата в 71-вата минута, а малко по-късно Бирсент Карагарен сложи точка на спора с много красиво попадение. В хода на срещата "червените" уцелиха и две греди.

Карагерен с един от головете на сезона, Локо Пловдив е в миникриза

Така "смърфовете" записаха трети мач без победа след равенствата срещу Хебър Пазарджик и Локомотив София. Тимът на Валентин Илиев пък се реваншира на своите фенове за поражението от Левски в миналия кръг и събра 12 точки - колкото имат и "черно-белите".

ВАР-ът на Actualno

Кирилов тормози Локо Пловдив, гредите спасиха "смърфовете"

Гостите стартираха по-активно сблъсъка. В 15-ата минута Сердюк се справи със защитата и вратаря, но от малък ъгъл не намери целта. В средата на първата част Радослав Кирилов демонстрира индивидуална класа. Изстрелът му обаче се спря в левия стълб. До почивката 100%-ови голови положения липсваха.

Фамозен гол на Карагерен

През второто полувреме Кирилов продължаваше да тормози противниковата отбрана. Стражът Томов се справяше до 71-вата минута, когато появилият се от скамейката Илиевски се възползва от подаване на Фуртадо и откри резултата. След това централният нападател уцели греда, а малко по-късно бившият футболист на Локомотив Пловдив Бирсент Карагерен блесна с гениално отиграване и удвои аванса на ЦСКА 1948. В заключителната фаза младият Алекс Божев направи две хубави намеси и запази суха мрежа.

ОЩЕ: Детето чудо на Първа лига, играло в Левски и ЦСКА, пред сензационен трансфер в Ла Лига