Вратарска контузия не събори Наполи срещу Ювентус! Тихо дерби в Серия А (ВИДЕО)

21 септември 2024, 21:01 часа • 646 прочитания

Ювентус и Наполи завършиха 0:0 в дерби от петия кръг на Серия А. На стадиона в Торино двата гранда сътвориха тактическа битка, в която липсваха голови ситуации. "Партенопейците" не се огънаха въпреки вратарска смяна заради контузия в 36-ата минута, когато Алекс Мерет напусна, а в игра се появи Елия Каприле.

Ювентус и Наполи не счупиха нулите

Преди двубоя Войчех Шчесни се сбогува с феновете на "Старата госпожа" след дългогодишна вярна служба. Иначе тимът на Антонио Конте бе решил да даде инициативата на "бианконерите", които обаче не намираха пролука в сгъстената защита. При една от контраатаките на тима си пък Мактоминей тества Ди Грегорио, който се справи.

ОЩЕ: Вечният град се надига на протест заради легендата си, бойкотира дебюта на новия си треньор

В 35-ата минута Мерет получи травма и бе заменен от Каприле. След почивката Наполи не се възползва максимално от още няколко скорострелни нападения. В 70-ата минута Юве пропусна хубава възможност. Коопмайнерс стреля неточно от изгодна позиция. До края на мача предпазливите тимове не сътвориха нищо опасно.

ОЩЕ: От 11-та дивизия на Англия до Серия А: Историята на 18-годишния Джан Нън, която е "една на милиард"