Куртоа накара Реал Мадрид да потрепери, но обрат донесе победата на "кралете" (ВИДЕО)

21 септември 2024, 23:55 часа • 699 прочитания

Реал Мадрид направи обрат и постигна убедителен успех срещу Еспаньол с 4:1 в двубой от шестия кръг на Ла Лига. В 54-тата минута Тибо Куртоа си вкара автогол и затрудни своите съотборници. Само пет по-късно обаче Даниел Карвахал изравни. В заключителната фаза триото Родриго-Вини Жуниор-Килиан Мбапе се развихри и донесе победата на "белия балет".

Tриото Родриго-Вини Жуниор-Килиан Мбапе се развихри за обрат на Реал

Мадричани стартираха по-активно, а Арда Гюлер бе много упорит. До 15-ата минута турчинът отправи два хубави изстрели, отразени от Жоан Гарсия, и подаде към Мбапе, който също тества съперниковия страж. Френският нападател пропусна още няколко изгодни възможности, а вратарят на Еспаньол продължаваше да блести.

ОЩЕ: Слаб Реал Мадрид се измъкна невредим на старта на Шампионска лига (ВИДЕО)

Гюлер и Мбапе се спукаха да пропускат

Белингам също се включи към списъка с опропастили добри възможности. "Кралете" логично бяха наказани секунди след това. Успореден пас се отби в крака на Куртоа и влетя в мрежата за 0:1. Карло Анчелоти реагира с пускането на Вини Жуниор в игра. Реал вдигна оборотите и Карвахал изравни от непосредствена близост.

Обрат за 20 минути носи победата на Реал

Двата отбора си размениха по едно опасно положение преди в 72-рата минута Винисиус да намери Родриго, който осъществи пълен обрат. Впоследствие самият Вини Жуниор се разписа за 3:1, възползвайки се от асистенция на Мбапе. От своя страна френската суперзвезда реализира от дузпа в 90-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Ендрик.

ОЩЕ: Реал вади 150 милиона за голямата звезда на Леверкузен