Юнайтед се спаси на косъм от нов провал

26 октомври 2013, 19:20 часа • 15466 прочитания

Отборът на "Манчестър Юнайтед" постигна изключително трудна победа с 3:2 над "Сток Сити", предаде football24.bg.

В голям интервал от двубоя възпитаниците на мениджъра Дейвид Мойс изоставаха в резултата. В 4-ата минута бившият нападател на "Ливърпул" Питър Крауч откри резултата. Играта на Юнайтед не блестеше, но в 43-ата минута Робин Ван Перси изравни резултата. Радостта на "червените дяволя" изтрая точно две минути, когато Марко Аранаутович смълча трибуните на "Олд Трафорд" след удар от фаул.

Втората част бе изключително напрегната, като домакините оказа натиск на своите съперници. Това доведе до резултат в 78-ата минута, когато Робин Ван Перси асистира на Уейн Рууни, който изравни резултата.

Победното попадение за Манчестър вкара Хавиер Ернандес в 80-ата, като основна заслига за попадението имаше Патрис Евра.

Въпреки победата "Юнайтед" остава на осмата позиция с 14 точки, "Сток" от своя страна ще продължат да се намират на точка от зоната на изпадащите с 8 в актива си.