Анди Мъри оцеля след петсетова драма

04 юли 2013, 09:36 часа • 5331 прочитания

Британският номер едно и световен номер две Анди Мъри осъществи впечатляващ обрат след изоставане от 0:2 сета, за да победи Фернандо Вердаско на 1/4-финалите на "Уимбълдън" и да запази надеждите на домакините за първи британски шампион тук от 1936 година, предаде БГНЕС.

Вторият поставен в схемата победи с 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 в страхотен мач на централния корт, продължил близо 3 часа и половина. Мъри ще играе на полуфиналите с поляка Йежи Янович, който надигра сънародника си Лукаш Кубот в три сета.

Шотландецът нямаше загубен сет преди мача с Вердаско, но този път напрежението пред домашна публика си каза думата. Вердаско имаше едва една победа в деветте им досегашни сблъсъка - подобен петсетов трилър в 4-ия кръг на Australian Open през 2009 година. Голямата драма и големият прелом стана факт в четвъртия сет, когато Вердаско имаше четири точки за пробив, но всеки път Мъри вкарваше първи сервис и неутрализираше опасността. На свой ред шотландецът получи шанс в седмия гейм и веднага се възползва, което реално обърна духа на мача.

Срещата бе наблюдавана на живо от бившия мениджър на "Манчестър Юнайтед" сър Алекс Фъргюсън. Мъри вече има 16 поредни победи на трева, класирайки се за 13-ия си полуфинал на турнир от Големия шлем. 29-годишният Вердаско пък записа най-доброто си постижение в Лондон, достигайки 1/4-финалите.