Спартак Варна със знаменит обрат срещу Локомотив София

06 октомври 2024, 19:57 часа • 600 прочитания

Спартак Варна направи знаменит обрат срещу Локомотив София в двубой от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят на „Коритото“ завърши при резултат 3:2. „Соколите“ губеха с два гола до 28-ата минута, но успяха да реализират три попадения и да се поздравят с успеха.

Преди почивката паднаха три попадения

Локомотив започна ударно срещата и реализира гол още във втората минута. Анте Аралица намери отлично Анисе Бру, който пък подаде към Красимир Станоев и той с едно докосване се разписа. В 13-ата минута столичните „железничари“ реализираха второ попадение. То бе дело на Анисе Бру.

Спартак Варна успя да върне един гол около половин час след началото на двубоя. След разбъркване пред наказателното поле на гостите топката достигна до Кристиан Илич, който направи резултата 2:1.

🔵⚪️ Край на мача! Победа за Спартак Варна! След оспорвана среща, изпълнена с много емоции, соколите показаха характер и...

Posted by FC Spartak Varna, ФК Спартак Варна on Sunday, October 6, 2024

Спартак бе по-добрият тим през втората част

Домакините започнаха второто полувреме по отличен начин и в 59-ата минута Спартак изравни. Ахмед Ахмедов се разписа след много добро подаване на Антонио Вутов. Малко по-късно Ромееш Ивей можеше да направи пълен обрат в срещата, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 90-ата минута Спартак все пак стигна до трети гол. Илич изведе Ахмед Ахмедов бе изведен от Илич сам срещу Александър Любенов и голмайсторът на „соколите“ направи пълен обрат в мача и по този начин донесе трите точки на своя тим.

Класирането в Първа лига

След успеха си Спартак Варна събра 21 точки и заема четвърто място във временното класиране в Първа лига. Лидер е Лудогорец с 25 пункта. Локомотив София пък е на 14-та позиция в подреждането с 10 точки в актива си.

По-рано през деня Хебър Пазарджик и Спартак Варна не успяха да се победят.