ПСЖ разкова Леверкузен и е на 1/4-финал

19 февруари 2014, 00:06 часа • 11174 прочитания

ПСЖ отнесе с 4:0 като гост Байер Леверкузен в осминафинален двубой от Шампионската лига. По този начин тимът на Лоран Блан на практика се класира на 1/4-финал.

Резултатът бе открит още в 3-ата минута, когато Марко Верати изведе по чудесен начин Блез Матюиди, който хладнокръвно реализира. Второто попадение за бляскавата селекция на парижани дойде в 39-ата минута, когато Златан Ибрахимович бе точен от дузпа. До наказателния удар се стигна, след като Емир Спахич фаулира в наказателното поле Есекиел Лавеци. Три минути по-късно Златан Ибрахимович направи резултата класически, след асистенция на Блез Матюиди и бомбен удар с марка "Ибрахимович". Кошмарът за тима на Сами Хуупия стана пълен след като в 59-ата минута Емир Спахич бе изгонен от игра, заради втори жълт картон. Крайният резултат оформи новото попълнение на парижани Йоан Кабай в 88-ата минута. Това е и дебютно попадение за полузащитника с фланелката на ПСЖ. Реваншът в Париж ще е протоколен, а ПСЖ определено загатна, че тази година ще е сред претендентите дори за спечелване на турнира.