Машината на Алонсо прегази Фейенорд! Турци носят победата на Бенфика (ВИДЕО)

19 септември 2024, 21:43 часа • 683 прочитания

Байер Леверкузен размаза Фейенорд с 4:0 при визитата си на „Де Кайп“ в двубой от първия кръг на Шампионска лига. Тимът на Шаби Алонсо отбеляза и четирите попадения през първото полувреме и свърши своята работа. В същото време Бенфика надви Цървена Звезда като гост с 2:1, а головете за португалския гранд реализираха турски национали.

"Аспирините" си свършиха работата за едно полувреме

"Аспирините" стартираха ударно срещата. В петата минута Роберт Андрих се възползва от грешка на противника, открадна топката и асистира на Флориан Вирц за 0:1. Малко след средата на полувремето хубаво нападение бе завършено успешно от Алехандро Грималдо. В 36-ата минута Вирц за втори път прониза съперниковия страж.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Ман Сити удари на камък с Интер! ПСЖ и Дортмунд се измъкнаха в Шампионска лига (ВИДЕО)

Секунди преди почивката пък самият вратар Тимон Веленройтер си отбеляза автогол. През втората част двата отбора си размениха по едно чисто положение, а попадение на Фейенорд бе отменено заради засада.

Бенфика победи Цървена звезда

На стадион „Райко Митич" в Белград пък Бенфика надви Цървена звезда с 2:1. Бившият футболист на Галатасарай Керем Актюркоглу изведе гостите напред в деветата минута, а 20 по-късно неговият сънародник Оркун Кьокчу също се разписа. В заключителната фаза на двубоя Фелисио Милсон вкара почетния гол за домакините.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Слаб Реал Мадрид се измъкна невредим на старта на Шампионска лига (ВИДЕО)