Байерн пак би Борусия на финал, съдия помогна на шампионите

18 май 2014, 01:18 часа • 11684 прочитания

Германският шампион „Байерн” спечели и купата на страната. Баварците победиха драматично „Борусия” (Дортмунд) с 2:0 след продължения. Ариен Робен вкара в 107-ата минута, а Томас Мюлер удвои в 120-ата. Така година след финала на Шампионската лига, мюнхенци отново повалиха амбициозния тим на Борусия в пряк двубой за трофей.

През първото полувреме преобладаваше битката, а жертва падна капитанът на Байерн Филип Лам, който напусна контузен и е под въпрос за световното първенство в Бразилия.

Съдията Флориан Майер не призна гол на Матс Хумелс от „Борусия” в 64-ата минута. От „Байерн” искаха засада на футболиста, но от съперника с основание претендираха, че топката е минала голлинията.

Така Хосеп Гуардиола започна в „Байерн” с 4 трофея от 6 възможни. Испанецът вдигна също Суперкупата на Европа, спечели и световното клубно първенство. Пеп се размина със Суперкупата на Германия в началото на сезона и с победата в Шампионската лига.