Байерн е шампион на Германия за 24 път!

25 март 2014, 22:53 часа • 11471 прочитания

Байерн (Мюнхен) е шампион на Германия за 24-и път! "Баварците" победиха Херта с 3:1 като гост и триумфираха цели 7 кръга преди края на сезона. Колосът има 77 т., 25 повече от втория Борусия (Дортмунд). Байерн е повече от категоричен - успехът днес бе 19-и поред от общо 24, при едва две равенства и 0 загуби. Отбелязаните голове са цели 79, а допуснатите  едва 13. Байерн подобри рекорда си от миналия сезон за най-рано спечелена титла.

Тони Кроос откри за Байерн днес още в 6-ата минута, а Марио Гьотце удвои в 14-ата. Баварската агитка на Олимпийския стадион в Берлин вече ликуваше, а до края на полувремето Томас Мюлер на два пъти пропусна да направи резултата класически. Традиционно мюнхенци доминираха тотално на терена и спечелиха титлата с познатия стил, наложен от Хосеп Гуардиола.

В 66-ата минута Херта все пак върна един гол, дело на Адриан Рамос от дузпа. В 79-ата минута Франк Рибери сложи точка на спора и Байерн вече мислеше за шампанското. Байерн спечели първата си голяма цел и продължава по пътя на знаменит требъл. На 16 април тимът приема Волфсбург в полуфинал за купата на страната, а идната седмица е първият мач срещу Манчестър Юнайтед от 1/4-финалите в Шампионската лига.

Съставът на Байерн в днешния мач:

Нойер; Алаба, Данте, Боатенг, Рафиня; Швайнщайгер (64'Алкантара), Лам; Гьотце, Кроос, Робен (54'Рибери); Мюлер (54'Манджукич)

Българинът Тодор Неделев пък най-сетне дебютира в Бундеслигата. Той влезе като резерва в 75-ата минута при гостуването на Майнц на Брауншвайг, загубено с 1:3.

В друг мач от кръга Борусия (Дортмунд) пропусна да спечели рурското дерби срещу Борусия, приключило при резултат 0:0. Домакините доминираха през целия мач, но бяха отчаяни от вратаря на "кралскосините" Фарман.