Властта не ни е самоцел, а това, което ГЕРБ обещава, е изпълнимо, но е в по-голямата си част пожелателно. Това заяви избраният за депутат от „Патриотичния фронт” Емил Димитров-Ревизоро.
Още: Пеевски: Доган се опитва да обязди кабинета (ВИДЕО)
Още: Борисов плаши, че няма да се избират регулатори: Ето защо (ВИДЕО)
Според бившия митничар номер едно трябва да се говори на експертно ниво и да се изясни какво се прави и какво не. Димитров добави и, че няма драма по отношение на коалиционно споразумение. А днес срещата между нас и ГЕРБ ще е и на ниво лидери – Валери Симеонов и Бойко Борисов, поясни той.
Сега всички партии са съгласни да работят с Бойко Борисов, многозначително посочи Димитров. Днес трябва да се изчистят финансовите теми в държавата – това са четири теми, по които още нямаме съгласие с ГЕРБ, добави той. Надяваме се на конструктивен разговор, но решението ще е на мандатоносителя – на ГЕРБ, подчерта Ревизоро.
Дълго време се коментираше, че парите обичали тишината. Но и крадците я обичат. Явно е било много тихо, за да изчезнат 4 млрд. лева. Топката е в полето на Сотир Цацаров и е време да се действа, каза Димитров относно казуса КТБ.
Още: Кирил Петков: Кандидатите за регулаторите са все на Пеевски
Още: ГЕРБ номинира Симеон Дянков за председател на Фискалния съвет
Според депутата много бързо може да се стигне до лицата, стоящи зад кухите фирми, вземали заеми от КТБ. Решенията за отпускане на кредити на кухи фирми ги е вземал Цветан Василев, сигурен е Димитров. Обезпеченията на 82-те фирми, взели 3,4 млрд. лева кредити, е 2% при средно обезпечение в КТБ е 13%. А обикновено обезпечение се иска 100-150%. Според мен оценката за обезпеченията е малко по-различна – не е 13%, но дори да е 20%, пак е доста малко, обясни Ревизоро пред Нова телевизия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Макрон: Франция навлиза в нова ера, Европа трябва да увеличи военните си усилия
Не вярвам, че ще се стигне до всички виновници – доста са извън чужбина. Но Цацаров трябва да действа. Сега е време да се върнат гарантираните влогове, а за тези над 100 хил. евро – ами 13% обезпечение, посочи бившият митничар номер едно.
Голямата тема е следната – когато една банка печели, много хубаво, ама като губи – къде е държавата да я спасява, попита риторично Ревизоро.