Мисля, че бойкотите вървят добре, тъй като цените в България са абсурдно високи. Печалбите на тези вериги са огромни. Бойкотите в Гърция и България се различават единствено по динамиката - там се случват почти всяка седмица. Това заяви в предаването "Студио Actualno" икономистът и университетски преподавател проф. Йоаким Каламарис, коментирайки втория бойкот на големите хипермаркети у нас.
Всеки бойкот има ефект и всяко нарушено право е дълг за този бойкот. Това е началото за българската реалност, ние сме свикнали тук да не сме много солидарни, трябва тук хората да се активизират повече, смята Каламарис. В Гърция има таван на цените, но има и политика на надценките. Таванът на цените, чувам, че се коментира, че не било пазарна практика. А спекулата пазарна ли е? Държавата трябва да седне с производителите да преговаря цени с тях и съответно с посредниците да преговоря, за да може да се наблюдават и да се регулират цените, смята Каламарис.
Политиката на Доналд Тръмп
Виждаме, че Тръмп не приветства военни атаки и събития. Той има предприемачески дух и изпълнява онова, което е заложил в предизборната кампания, отбеляза още проф. Каламарис.
Голямата мисия на Доналд Тръмп е да се случи индустриалната революция - нещо, което либералите не успяха да направят. Целта на Тръмп е да направи евтина енергия да всички, за да изпълни прехода за Четвъртата индустриална революция. Виждате, че казусът с Украйна минава през Саудитска Арабия, защото Тръмп иска да намали цената на петрола. Това е неговата цел и след месец той ще го направи. Големият казус за самия Тръмп е на 29 февруари. Тогава той трябва да се справи с изпитанието за Федералната банка - тя да бъде одържавена, посочи в заключение Каламарис.
Целия разговор гледайте във видеото.