Какво можете да направите с остатъците от храни, за да намалите отпадъците и да създадете по-положително въздействие върху околната среда? В тази статия ще ви дадем няколко добри идеи:
1. Направете бульон за готвене.
Зеленчукови обелки, като кожички от лук и чесън, стърготини от моркови, листа от целина, върхове от ряпа и други зеленчукови парченца, както и всички останали кости, могат да се използват за приготвяне на бульон. Просто напълнете тенджера с остатъците от храна, покрийте с вода, добавете няколко натрошени скилидки чесън и добавете подправки по ваш избор, като черен пипер, дафинови листа, розмарин и мащерка. Оставете да заври, след което оставете да къкри за 25-30 минути. След като приключите, прецедете течността и компостирайте остатъците. Бульонът ще остане свеж за около седмица или повече, или може да бъде замразен до три месеца!
2. Кучетата могат да бъдат и най-добрият приятел на Земята.
Остатъци от месо или риба могат да бъдат нарязани и добавени в храната за кучета. Просто не забравяйте първо да се консултирате с вашия ветеринарен лекар, за да се уверите дали е безопасно за вашия четирикрак приятел.
3. Направете всичко естествено по-чисто.
Използвайте останалите изцедени лимони и цитрусовите кори, за да направите естествен, нетоксичен почистващ препарат. Всичко, от което се нуждаете, е вода, дестилиран бял оцет, остатъци от цитруси и стъклена бутилка със спрей накрайник. Напълнете стъклената бутилка с останалите цитруси, покрийте с оцет и оставете да престои 2 седмици. След това прецедете цитрусовите плодове и половината оцет. Напълнете останалата част от бутилката (около 50/50 съотношение) с вода и сте готови. Допълнителен бонус: Използвайте парцали от нарязани стари тениски или кърпи за почистване за многократна употреба вместо хартиени кърпи!
4. Компост
Ако не можете да използвате повторно остатъци от храна, компостирането е чудесен вариант. Това е едно от най -добрите ни предложения за по-положително въздействие върху планетата. Той не само отклонява невероятно количество хранителни отпадъци от депата, но и драстично намалява емисиите на метан.
Източник: trashisfortossers.com