ЦСКА 1948 пропусна да разгроми Будучност, но тръгна с успех в Европа (ВИДЕО)

25 юли 2024, 22:25 часа • 1912 прочитания

ЦСКА 1948 постигна минимален успех с 1:0 над Будучност в първи двубой от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. На Националния стадион "Васил Левски" единственото попадение реализира Бирсент Карагерен в 45-ата минута. Голмайсторът и капитанът на "червените" Радослав Кирилов пропуснаха по един "златен" шанс до края на мача.

ЦСКА 1948 постигна минимална победа над Будучност

Домакините стартираха изключително силно срещата, която бе прекъсната в осмата минута заради хвърлена факла на терена от гостуващата агитка. Талис, Радослав Кирилов и Парвиз Умарбаев не успяха да оползотворят добри възможности за "червените" през първото полувреме. Секунди преди почивката обаче ЦСКА 1948 поведе в резултата.

ОЩЕ: Черно море и Апоел не се победиха в Ловеч, Иса направи голям пропуск (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Карагерен бележи

Младият Симеон Василев центрира страхотно към Карагерен, който засече с глава за 1:0. През втората част черногорците опитаха да отговорят. Защитата на Валентин Илиев обаче се справи. В 66-ата минута домакините организираха перфектно нападение. Бирсент Карагерен излезе очи в очи с противниковия страж, но ударът му бе изчистен от голлинията.

Бирсент Карагерен и Радослав Кирилов пропуснаха

Малко по-късно Радослав Кирилов пропиля "златен" шанс за ЦСКА 1948 при идентична ситуация сам срещу вратаря. До края на мача домакините контролираха събитията на терена и не инкасираха гол. Реваншът е на 1-и август в Подгорица.

ОЩЕ: ЦСКА 1948 с лесен жребий за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите