Причините за лошия дъх може да са най-разнообразни. Съществуват обаче няколко средства, благодарение на които можем да се справим с този проблем и при това за отрицателно кратко време.
Още: Ползи от морската вода за тялото
Независимо дали има перфектни резултати, вие трябва да обърнете внимание на причинителя на лошия дъх и да се погрижите да го елиминирате. Не забравяйте, че може да става въпрос за зъб, който има спешна нужда от лечение.
Ето какво можете да използвате, ако искате да се справите с лошия дъх в устата си:
• Зелен чай;
Да, зеленият чай, освен че е изключително ободряваща напитка, пречистваща тялото ни от токсини, успява и да ни помогне да се справим с лошия дъх. Тази напитка ни съдейства да се отървем от бактериите в устата, които всъщност причиняват лошия дъх.
• Слънчогледови семена;
Малцина знаят, че слънчогледовите семки са чудесно средство за премахване на лошата миризма в устната кухина. За предпочитане е да похапвате слънчогледовите семки след хранене или да ги приемате, заедно с вода.
Още: Ползи от чугунената тенджера и защо повече няма да искате да я смените
Още: Масло от рапица ползи и вреди
Ужасяващите последици от нередовното миене на зъби
• Чешмяна вода;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Списък с храни за качване на килограми
Още: Какви са ползите от четенето на книги, които не са за подценяване
Всъщност не е задължително да е чешмяна. Може да изберете да консумирате минерална или изворна вода. Важното е да пиете достатъчно количество всеки ден. Запомнете, че водата отмива бактериите. Ако имате навика да се събуждате през нощта, дръжте чаша с вода в близост до леглото си и отпивайте от нея. Така на сутринта ще имате свеж дъх.
• Портокали.
Портокалът е един от най-полезните цитруси, които е препоръчително да похапваме най-вече през зимните месеци. В този плод се съдържа киселина, спомагаща за убиването на бактериите.
Някои твърдят, че маслото от чаено дърво също действа на секундата и предотвратява лошия дъх в устата. Дори позволява да бъде добавено към пастата за зъби. Счита се, че ефектът му е моментален и безкомпромисен.
Още: Храни полезни за храносмилането, които да хапваме
Още: Има ли всъщност ползи от лечебното гладуване
Възползвайте се от тези средства. Дори да не усетите завидна промяна, то може да сте сигурни, че няма да ви навредят!