Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Общуването с машините – тънката граница между хоби и професия

11 август 2016, 11:12 часа • 3090 прочитания

След като ежемесечно се опитвам да ви запознавам с любопитни новини от света на технологиите, реших да този път да разкажа една история, която не е за последния писък на потребителския пазар за електроника, а по-скоро за умението да програмираш - това да можеш пълноценно да общуваш с машините около себе си, било то компютри, смартфони или дори някой по-нов хладилник.

Да умееш да програмираш отваря пред теб един изцяло нов свят на възможности, които човешкият ум поначало не умее да поднесе по естествен начин. За много хора точно този аспект на програмирането и работата със компютри е привличащата сила и огромна част от тях започват просто чрез своето любопитство към начина на работа на устройството, което събира прах вкъщи. За много от тях интереса прераства в хоби, но то, от своя страна, единствено стъпва по ръба на това, което програмирането може да даде на човек не само в професионален план, но и откъм личностно развитие.

Много често хората не преследват интересите си професионално, тъй като се съмняват в своята способност да постигнат достатъчно високо ниво на умение и да се реализират, като програмирането е особено предизвикателен случай. Проблемът, до голяма степен, представлява това, че всеки един, който смята своя интерес към компютрите за хоби го преследва насаме или без ясно определена насока, което още повече може да задълбочи съмненията. Това е най-често срещаната причина да има ясно изразена граница между хоби и професия, но макар и ясна – тя е доста тънка и може да се прекрачи лесно.

Как хобито да се превърне в най-желаната професия - научете в Expert.bg.

Автор: Георги Дуранкиев, PR Specialist в Софтуерния университет

Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес