Сладките с различни вкусове и марки най-често са еднакво вредни за здравето. Какво им е опасното?
Пътят на сладките стоки към рафтове започва на хиляди километри - от плантациите на шоколадовото дърво, върху което растат какаовите зърна.
От какво се прави натурален шоколад?
Производителите могат да добавят заместители на какаовата маса, какаово масло, консерванти и химически добавки.
В шоколада и шоколадовите бонбони не се допускат заместители на какаовото масло. Съдържанието на палмово масло е неприемливо. Съдържанието на мляко и мляко на прах е недопустимо в тъмния шоколад.
Лекар разкри кога сладкото НЕ е вредно
Има ли място за трансмазнини и палмово масло в добрите шоколади?
Трансмазнините и палмовото масло са включени в пралините и може да бъдат включени, за да се намалят разходите. Но производителят е длъжен да информира за това на етикета.
Защо евтините сладкиши и шоколади са опасни?
Колко здравословен е шоколадът все пак?
Ако говорим за бонбони, които можете да си купите в магазина, в класическия смисъл на думата за бонбони, тогава трябва да избягвате особено шоколадовите блокчета, които също са наситени с карамел и фъстъци. Количеството захар там е извън класациите. Що се отнася до сладките, по-добре е да ядете тези, приготвени с черен шоколад.
Страдащите от алергии трябва да бъдат особено внимателни при избора на сладкиши
Бонбоните са по-сложен продукт от шоколада. Освен яйца, ядки и мляко сладките могат да съдържат въглехидрати и пшеница, която също е алерген. Може да има различни овкусители, стабилизатори, оцветители.
По-добре е да изберете висококачествени бонбони от доверен производител и да не пестите пари, защото евтините продукти могат да съдържат трансмазнини.
Трансмазнините не се усвояват в телата ни. Тялото не знае как да оползотвори тези вещества и ги складира в мастната тъкан.
Сладкиши, банани, кафе и още 3 храни, които е по-добре да не ядете при настинка
Как да изберем натурален шоколад по хрупкането?
Има доказан лайфхак как да избираме добър шоколад на око и слух. Критерият за висококачествен шоколад, ако е с 40-грамови блокчета, да има лъскав вид. Когато начупим шоколада, така че да направи характерно щракане и шоколадът да се топи в устата, но не и в ръцете.
Етикетът ще ви помогне да разберете дали изобщо си струва да купувате шоколад или бонбони.
Трябва да обърнете внимание на състава, датата на освобождаване и запечатването на опаковката. Добре опакованите сладки е малко вероятно да съдържат ларви. Сладките и шоколадът трябва да се съхраняват стриктно в сроковете, посочени от производителя.