Варненските митничари, уличени в корупция, остават в ареста.
Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения
Още: Свързан ли е актьорът Кристиан Кирилов с разбитата от ГДБОП престъпна група? (ВИДЕО)
Според съда няма опасност те да се укрият, защото имат постоянен адрес и семейства. Съществувал обаче риск да извършат престъпление.
По-рано днес защитниците на петимата обвиняеми поискаха да им да бъде наложена по-лека мярка за неотклонение - подписка или домашен арест. "Задържаните са в приятелски и служебни отношения, но не са в престъпна схема", категорични бяха защитниците, отбелязва Нова телевизия.
Припомняме, че общо 25 души бяха задържани при спецакция на ГДБОП и Специализираната прокуратура, но само на шестима от арестуваните бяха повдигнати обвинения за корупционни престъпления- началникът на пункта "Варна-Запад", четирима началници на смени и спедиторът.
Още: Пак се правили на полицаи: Задържаха двама ало-измамници
Още: Експертът по киберсигурност потвърди: Има изтичане на данни от ВАС
Последният беше пуснат на свобода срещу парична гаранция след като направи пълни самопризнания. Според държавното обвинение служителите на митническия пункт са искали пари от спедитори, за да си вършат работата максимално бързо да обработят документите, за да се освободят преминаващите контейнери с товари, пише още "Фокус".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Иво Инджев сигнализира, че е атакуван и тормозен от един и същ човек
Митничарите ежемесечно са се срещали да отчитат кой какви пари е дал, какви услуги е извършил на спедиторите, като при проведената акция са открити 710 хил. лв. По време на съдебното заседание в неделя стана ясно, че по-голямата част от тази сума – 600 хил. лв., са били открити у пуснатия под гаранция спедитор.
Ако бъдат признати за виновни, митничарите могат да получат до 6 години затвор.