След загуба от Словения: Ще играем осминафинал с Франция на Евроволей 2023

05 септември 2023, 23:15 часа • 3896 прочитания

България отстъпи с 0:3 (29:31, 22:25, 30:32) на европейските вицешампиони от Словения в последния си мач от груповата фаза на Евроволей 2023 за мъже. Така тимът ни остана на четвърто място в групата и на осминафинал ще играем срещу Франция, спечелила групата в Израел.

Още: Жалко: България допусна обрат срещу Хърватия и записа втора загуба на Евроволей 2023

В последния част момчетата на селекционера Пламен Константинов пропуснаха цели 7 геймбола в сблъсъка, който продължи по-малко от два часа. Много силен мач направи капитанът ни Цветан Соколов, който бе най-резултатен в мача с 23 точки.

Мачът с петлите ще е отново в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна, която беше препълнена и в петте български мача от груповата фаза досега. Осминафиналите са на 8 и 9 септември.

Още: България обърна Украйна за втора победа на Евроволей 2023

На осминафинал Словения среща Турция, а на евентуалния четвъртфинал - победителя между Хърватия (втора в нашата група) и Румъния (трета в групата в Израел).