Велико! България е на европейски финал във волейбола!

06 септември 2024, 21:36 часа • 13922 прочитания

България отново ще играе на европейски финал във волейбола! Големият подвиг бе постигнат от националния отбор за мъже до 20 г., който успя да победи Украйна с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:20) на 1/2-финалите на Европейското първенство 2024.

Националите по волейбол до 20 г. стигнаха финала на Европейското първенство

Възпитаниците на Мирослав Живков се наложиха категорично над украинския състав, като изпитаха трудности само в първия гейм. След това младите ни волейболисти наложиха играта си и успяха да отварят достатъчно голям аванс, за да спечелят комфортно мача за 1 час и 20 мин.

Национален отбор по волейбол за мъже до 20 г.

Първи европейски финал за 20-годишните мъже от 14 години насам

Срещата бе изгледана на живо от президента на българската федерация Любомир Ганев, както и от вицепрезидента Давид Давидов. Това е първо класиране за финал на България в тази възрастова група от 14 години насам.

Кристиан Титрийски бе най-резултатен за България със своите 15 точки (13 от атака, 1 ас и 1 блокада). С 9 пункта се отчете Александър Къндев, по 8 добавиха Костадин Козелов и Стилиян Делибосов. Симеон Николов завърши с 5 точки.

България ще се изправи в утрешния финал срещу Франция, който по-рано се справи с Чехия с 3:0 гейма. Спорът за трофея е от 19:00 часа наше време, а три часа по-рано украинци и чехи ще играят за бронза.

Още спортни новини четете в Actualno.com!