Григор Димитров склони глава пред казахстанска машина за асове на "Уимбълдън"

01 юли 2021, 19:45 часа • 3659 прочитания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на "Уимбълдън", като отпадна във втория кръг на турнира от Големия шлем. Димитров не успя да победи казахстанския тенисист Александър Бублик и отстъпи с резултат 4:6, 6:7, 6:7 в мач, продължил два часа и половина.

Срещата започна изключително динамично, като двамата си размениха по един пробив, а след това Бублик взе още един пробив и поведе. Силният сервис беше голямото му оръжие, като само в първия сет той направи 13 аса и взе сета с резултат 6:4.

Димитров продължи да се бори, като някои негови отигравания спечелиха овациите на публиката и във втория сет стигна до тайбрек. Въпреки това българинът не успя да пробие съперника и загуби с 6:7. В третия сет сценарият от втората част се повтори и Бублик взе своето с общо 34 аса в срещата.

Подробен репортаж от мача четете в SportLive.bg.