Лукойл Академик се сбогува с Еврокъп

13 декември 2012, 10:23 часа • 6530 прочитания

Българският баскетболен шампион "Лукойл Академик" се прости за втора поредна година с надеждите си да влезе в топ 16 на Еврокъп.

След като през миналия сезон тимът отпадна след кош в последния мач от ASVEL Вильорбан, този път черногорците от Будучност изнесоха лекция за игра в защита през второто полувреме и спечелиха със 74:55 мача в София. Така черногорският тим продължава напред като втори отбор от група В, а българските шампиони остават трети с актив от 2 победи и 4 поражения, пише БГНЕС.

Единствен с двуцифрен точков актив в състава на домакините бе Брандън Хийт с 18 точки, като той хвана и 8 борби. По 8 точки пък отбелязаха капитанът Тодор Стойков и Веселин Веселинов. За гостите с 18 точки приключи Джералд Лий. Много добре се включи Павлин Иванов, който записа 6 минути игрово време и отбеляза 7 точки, открадна 2 топки и направи 1 асистенция.

Редактор: Ивайло Петров