Прекрасно! Сребро за България отборно при жените на Световното по кикбокс

25 ноември 2023, 22:33 часа • 11015 прочитания

Поредна прекрасна спорта новина долетя от португалския град Албуфейра, където се провежда Световното първенство по кикбокс! България завоюва сребърен медал отборно при жените. В последната дисциплина от програмата нашите състезателки се наредиха втори в стил пойнтфайтинг.

Титлата се изплъзна за три точки

Тимът, в състав Калина Бояджиева, Кристина Николова, Александра Георгиева и Калина Колева, победи последователно представителките на Мексико, Ирландия и Италия, с което стигна до финала. В спора за титлата България отстъпи на Великобритания само с три точки разлика 13:16.

ОЩЕ: Калина Бояджиева може всичко: Европейската шампионка по таекуондо със световна титла по кикбокс (ВИДЕО)

кикбокс

Представянето на мъжкия тим

При мъжете отборно стил пойнтфайтинг родните кикбоксьори Кристиян Милушев, Светослав Прокопов, Николай Петров и Виктор Грозданов останаха извън медалите. Те записаха една победа над Гватемала и допуснаха загуба от Унгария.

България приключи най-успешното си световно първенство по кикбокс

Така страната ни приключи най-успешното си световно първенство по кикбокс, завършвайки с 6 световни титли, 4 сребърни отличия и 10 бронзови. Медалистите, заедно с трикратната световна шампионка Калина Бояджиева, се прибират в София в понеделник с полет от Лисабон и кацат на терминал 2 в 23:10 часа.

ДНИТЕ ДО ПАРИЖ: Сребро с цената на злато за Йордан Йовчев