Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Съвременният начин на живот убива организма ни

20 август 2014, 10:43 часа

Понякога човек се събужда в добро настроение, но в по-късно в течение на деня върху него се стоварват умора, сънливост и се настроението се влошава.

Това е следствие от необходимостта от ранното ставане, за да се отиде на работа. Често хората, които не си доспиват в работните дни се опитват да компенсират недостигът на сън през почивните дни. Но това не е решението Times of India.

Този проблем се изостри особено през последните десетилетия. Хората страдат от натиск и напрежение в работата, лягат си късно и стават рано. Средно се губят около 40 минути сън, което има своите дълготрайни последици. Възможно е да се стигне до покачване на теглото с минимум 1-2 кг седмично.

По този начин работата на „вътрешния часовник”се нарушава, настроението се разваля и  човек започва да се измъчва от постоянен глад. Така всеки час от нарушения режим повишава рискът от затлъстяване с около 33%.

Промените в настроението, от своя страна, водят до понижаване на настроението и така става все по-трудно да се съсредоточим в работата.  Това понижава продуктивността ни, а  от там следват и отрицателни последици в личния живот, тъй като просто не остават сили и време за секс.

Следващата отрицателна последица е понижаването на имунитета, което повишава риска от развитието на диабет, сърдечни заболявания и респираторни проблеми.

Учените алармират, че за да се избегнат тези усложнения, е много важно човек да легне да спи до 22 часа вечерта, нещо, което за мнозина вече изглежда почти невъзможно.

 

Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес