Нова година - стар Байерн: Баварците преминаха през Хофенхайм (ВИДЕО)

12 януари 2024, 23:24 часа • 3428 прочитания

Байерн Мюнхен стартира новата 2024 година в Бундеслигата така както завърши миналата - с победа. В двубой от 17-ия кръг на немското първенство баварците постигнаха категоричен успех с 3:0 над Хофенхайм. В герой за тима на Томас Тухел се превърна Джамал Мусиала, който реализира първите две попадения след асистенции на Лирой Сане.

Хофенхайм доигра мача с 10 души

Английският таран Хари Кейн оформи класиката в 90-ата минута. Гол на 28-годишното крило Сане пък бе отменен в хода на втората част заради засада, а четвърт час преди да изтече редовното време Гриша Прьомел получи втори жълт картон и остави "Хове" с 10 души на терена.

ПРЕДИ НОВА ГОДИНА: Байерн надви Волфсбург, но върхът е все така недостижим заради Леверкузен непобедим (ВИДЕО)

Дните до Евро

Баварците почетоха Кайзера

Срещата на "Алианц Арена" имаше особен емоционален заряд за домакините, тъй като преди броени дни на 78-годишна възраст си отиде легендата на отбора и германския футбол - Франц Бекенбауер. По този повод баварците излязоха със специални екипи, на които бе написано с главни букви "DANKE FRANZ" (Благодарим, Франц). Също така мачът започна с минута мълчание в памет на незабравимата легенда.

Пълен репортаж на срещата Байерн Мюнхен-Хофенхайм четете на Sportlive.bg (подробности в линка).