Неочакван герой донесе победата на Барса срещу слабак (ВИДЕО)

17 май 2024, 00:35 часа • 2691 прочитания

Барселона постигна убедителен успех с 2:0 при визитата си на Алмерия в двубой от 36-ия кръг на Ла лига. В герой за каталунците се превърна 21-годишняит Фермин Лопес, който отбеляза двете попадение. Така отборът на Шави събра 79 точки - на 4 пред третия Жирона. Алмерия от своя страна е на дъното със 17 точки.

Фермин Лопес блести за Барса

Напълно очаквано, "лос кулес" създаде първото опасно положение, когато на Луис Максимиано му се наложи да отразява удар на Роберт Левандовски. В 13-ата минута стражът остана безпомощен. Ектор Форт асистира на Лопес, който с глава се разписа. В средата на първото полувреме Тер Стеген също демонстрира рефлекс.

"Corner taken quickly...": 5 години от един от най-великите обрати в Шампионска лига (ВИДЕО)

Илия Груев

Греди, пропуски и нов гол на Фермин Лопес

В 28-ата минута Ламин Ямал от Барса уцели левия страничен стълб. От другата страна Адриан Ембарба също бе спрян от гредата. Голмайсторът Лопес пък стана "жертва" на превъзходния вратар на съперника. В 67-ата минута интригата приключи. Сержи Робертно намери Лопес за крайното 0:2.

ОЩЕ: Барселона допусна фрапантен обрат за 9 минути и направи Реал Мадрид шампион на Испания! (ВИДЕО)