Късен гол на Мбапе измъкна ПСЖ от резил в Лига 1 (ВИДЕО)

11 март 2023, 23:55 часа • 3805 прочитания

Френският гранд Пари Сен Жермен постигна трудна победа над непретенциозния тим на Брест с 1:2 като гост в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Френската звезда Килиан Мбапе измъкна успеха за парижани, отбелязвайки победен гол в продължението на мача.

ПСЖ излезе напред в резултата с гол на Карлос Солер в 37-ата минута. Брест обаче отвърна на удара с попадение преди почивката - Франк Онора успя да вкара във вратата на Джанлуиджи Донарума, за да изравни резултата за домакините.

Video edited on Kapwing

През втората част ПСЖ, с Лионел Меси и Мбапе в атака, продължи да търси победата. Второто попадение обаче така и не идваше. Едва в 91-ата минута ПСЖ успя да стигне до втори гол, реализиран от Килиан Мбапе, който осигури трите точки на своя тим.

Така ПСЖ записа четвърта поредна шампионатна победа и увеличи актива си на първото място на 66 пункта - с 11 пред втория Олимпик Марсилия, който в неделя се изправя срещу Страсбург. Брест остава на 15-о място с 23 пункта и продължава да е на ръба на зоната на изпадащите.