Интер допусна обрат и първа грешна стъпка, Наполи громи, Лацио с втора победа

28 септември 2023, 02:08 часа • 2822 прочитания

Лидерът в Серия "А" Интер допусна изненадващо да бъде обърнат и съответно победен с 1:2 от Сасуоло в двубой от междинния шести кръг на италианския елит. На “Джузепе Меаца” Дензъл Дъмфрис даде аванс на “нерадзурите” в добавено време на първото полувреме. След почивката Доминико Берарди първо асистира на Недим Байрам, който възстанови паритета, а после вкара решаващия гол.

Това бе първо поражение за селекцията на Симоне Индзаги през този сезон, която все пак остава на върха в класирането с 15 точки - точно колкото има и Милан. "Неровердите" пък заемат осмата позиция с 9 пункта.

ОЩЕ: Милан обърна Каляри с дебютни голове и диша във врата на Интер (ВИДЕО)

Доменико Берарди

Наполи разпиля Удинезе

В друг мач от първенството Наполи разгроми Удинезе като домакин с 4:1. Пьотр Желински откри резултата от дузпа в 19-ата минута. Виктор Осимен удвои преди почивката. Около четвърт час до изтичането на редовното време Хвича Кварацхелия оформи класиката. До края на двубоя Лазар Самарджич намали изоставането на гостите, а Джовани Симеоне също записа името си сред голмайсторите.

Лацио с втора победа за сезона

Лацио постигна втора победа през настоящата кампания след успеха над Наполи. "Орлите" от Рим надвиха Торино с 2:0 у дома. И двете попадения паднаха през втората част. Те бяха дело на Матиас Весино в 56-ата минута и Матия Дзакани в 75-ата.