Хеттрик на Нкетия залепи Арсенал плътно зад Тотнъм във Висшата лига (ВИДЕО)

28 октомври 2023, 18:58 часа • 946 прочитания

Английският гранд Арсенал разгроми Шефилд Юнайтед с 5:0 като домакин в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. 24-годишният нападател на "артилеристите" Еди Нкетия вкара хеттрик за победата, която доближи отбора на две точки от лидера в класирането Тотнъм.

Арсенал разгроми Шефилд Юнайтед

Нкетия откри резултата в 28-ата минута, когато се възползва от асистенция на Деклан Райс. След почивката момчетата на Микел Артета успяха да си подсигурят победата с втори и трети гол, като Нкетия съумя да се разпише в 51-ата и 58-ата минути.

Еди Нкетия

Еди Нкетия вкара хеттрик за "топчиите"

В самия край на мача Фабио Виейра вкара от дузпа за Арсенал, а гол на Такехиро Томиясу в продължението оформи крайното 5:0. Така Арсенал увеличи актива си на 24 пункта - на две точки зад водача Тотнъм, който "разплака" лондонски съперник (ВИДЕО) в петък вечер.