Гладбах шокира Дортмунд, знаменит обрат за Майнц без Неделев

15 март 2014, 18:58 часа • 8430 прочитания

Борусия (Дортмунд) записа седма загуба в Бундеслигата през този сезон. Тимът на Юрген Клоп отстъпи с 1:2 домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах). Гостите пък записаха първа победа от седем мача.

Рафаел откри за гостите в 32-ата минута след асистенция на Патрик Херман. Макс Крусе удвои в 40-ата за ужас на феновете на "Сигнал Идуна Парк". Въпреки тоталната си доминация и многото удари по посока вратата на "гостите", дортмундци така и не успяваха да се върнат в мача. В 69-ата минута Нордвейт от гостите получи набързо два жълти картона и Мьонхенгладбах остана с човек по-малко. Домакините се възползваха и в 77-ата минута Йоич намали резултата - 1:2. До края нов гол не падна и тимът на Люсиен Фавр се поздрави със запомнящ се успех.

Майнц на Тодор Неделев изскочи на пета позиция след знаменит обрат като гост на Хофенхайм. Домакините поведоха с 2:0 чрез Полански (49) и Фирмино (53), а още в началото на мача Салихович пропусна дузпа. Майнц не се предаде и вкара четири безответни гола чрез Чупо-Мотинг (67), Салер (73) и Оказаки (75, 90). Неделев отново не попадна в групата за мача.