Атлетико изхвърли Ливърпул от Шампионска лига, ПСЖ обърна Борусия Дортмунд

12 март 2020, 00:54 часа • 4648 прочитания

Отборите на Пари Сен Жермен и Атлетико Мадрид се присъединиха към компанията на Аталанта и Валенсия на четвъртфиналите на Шампионска лига. Парижани обърнаха развоя от първия мач срещу Борусия Дортмунд и успяха да ги отсранят от надпреварата след победа с 2:0. "Дюшекчиите" пък изпълниха още по-трудна задача, изхвърляйки световния и европейски шампион Ливърпул от турнира след победа с 2:3 в продължения.

Ливърпул изцяло контролираше срещата през редовните 90 минути и създаде куп голови положения, но единствено успя да вкара двубоя в продължения след гол на Жоржиньо Вайналдум в края на първото полувреме. Продълженията започнаха повече от чудесно за "червените" след гол на Роберто Фирмино, но оттам нататък хората на Юрген Клоп изтърваха контрола над срещата (подробности около мача четете тук).

В двубоя между ПСЖ и Дортмунд още през първите минути на първата част стана ясно, че тежки моменти очакват "жълто-черните", които сякаш не можеха да навлязат в двубоя, благодарение на добрата игра на своите домакини. В крайна сметка френският шампион взе своето още през първата част, реализирайки две попадения чрез Неймар и Бернат. Второто полувреме обаче бе съвсем различно... подробности четете тук.