Арсенал превзе "Олд Трафорд" и продължава да мечтае да стане шампион (ВИДЕО)

12 май 2024, 20:26 часа • 2181 прочитания

Отборът на Арсенал успя да победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 като гост в голямото дерби от 37-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Леандро Тросар, а с него "топчиите" продължават да мечтаят да станат шампиони на Англия.

Арсенал победи Манчестър Юнайтед

Арсенал успя да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Кай Хаверц намери Тросар, а той се разписа във вратата на Андре Онана. След това възпитаниците на Ерик тен Хаг така и не намериха отговор на инкасираното попадение.

Манчестър Юнайтед - Арсенал

"Топчиите" отново излязоха на върха във Висшата лига

Тен Хаг чака до 70-ата минута, за да направи първата си смяна в мача, и то принудителна - Антони влезе на мястото на Амад Диало. По-късно нидерландецът направи и още смени, но нищо не успя да промени посоката на двубоя.

Микел Артета и неговите момчета записаха още една победа, с която временно излязоха на върха в класирането с 86 точки - с пункт пред втория Манчестър Сити, който във вторник гостува на Тотнъм. Юнайтед пък остава осми с 54 точки - на три пункта от зона "Европа".