Алер помогна на Дортмунд да се върне в битката с Байерн (ВИДЕО)

26 януари 2023, 09:29 часа • 1161 прочитания

Немският гранд Борусия Дортмунд спечели гостуването си на Майнц 05 с 2:1 като гост в мач от 17-ия кръг на германската Първа Бундеслига.

Двубоят започна във вихрено темпо, като до четвъртата минута двата отбора си размениха по едно попадение. Дже Сун Лий откри за домакините след 120 секунди игра, но радостта на Майц трая кратко след изравнителния гол на Юлиан Риерсон.

Двубоят бе равностоен, като и двата тима имаха своите шансове за победа, но в крайна сметка до такава стигнаха гостите след комбинация между влезлите от пейката Себастиан Алер и Джовани Рейна, завършена от американеца в третата минута на добавеното време.

Себастиан Алер

В класирането „жълто-черните“ са вече пети с 31 точки, на пет от лидера и действащ шампион Байерн Мюнхен. Майнц е 12-и с 20 пункта. В следващия кръг Майнц приема Бохум, докато Дортмунд гостува на Байер Леверкузен.