Гросмайсторско реми на Англия и Франция

11 юни 2012, 20:50 часа • 1002 прочитания

Титаните в група "D" Англия и Франция направиха гросмайсторско реми на старта на кампаниите си в Евро 2012.

Трите лъва дръпнаха в резултата, но още в края на първото полувреме петлите фиксираха крайния резултат - 1:1.

Голът за Англия падна в 30-та минута, когато се разписа Джолеон Лескът. Той вкара и първия си гол за националния тим на Англия.

Тимът на Лоран Блан обаче не забави реакцията си и след центриране на Рибери от фаул, Алу Диара стреля с глава, но Джо Харт успя да избие топката. Все пак, Самир Насри се оказа "златната кокошка" за Петлите и в 38-та минута направи резултата 1:1.

Второто полувреме французите понатиснаха съперниците си и въпреки някои от положенията на англичаните, Франция беше  по-близо до успеха.

В последните минути на терена Англия пропусна невероятен шанс да поведе в резултата, след много добра атака, в чийто център беше Джърмейн Дефоу.

От 21:45 часа започва втората среща от групата, в която един срещу друг ще се изправят тимовете на Швеция и домакините от Украйна.

Редактор: Иво Георгиев