Загуба от над 100 милиона лева е натрупала EVN България. Това се дължи на промените от компенсаторния механизъм на ДКЕВР. За да можем да изпълняваме задълженията си към клиентите си, финансираме със собствени средства и привлечен капитал. Многократно сме алармирали всички заинтересовани държавни институции, както и обществеността и медиите по тези проблеми. Това каза регионалният мениджър на EVN България Йорг Золфелнер на пресконференция.
Още: ЕРМ Запад спира планираните ремонтни дейности през предстоящите празници
Още: Световното търсене на въглища достигна рекордни нива
“Още 40 млн. лева ще трябва да платим за още три месеца. Ние сме изправени пред 2 негативни резултата. EVN oбаче вече няма никакви ресурси, за да продължим с тази практика. Искаме от ДКЕВР да намери решение, в противен случай компанията ни не може да изпълнява задълженията си, заяви той. По думите му над 100 млн. лева допълнително е вляло дружеството за подобряване на мрежата и качеството, а тези пари нямат възвращаемост”, каза още Золфелнер, цитиран от БЛИЦ.
Той допълни, че компанията иска от ДКЕВР решение, след което от 1 април разходите й да са равни на приходите.
“Надяваме се, че решението на регулатора няма да изисква непременно повишаване на цените за крайните клиенти”, каза Золфелнер и добави: ”Искаме спешно да се реши един проблем, който вече е на 9 месеца, не искаме да се оттеглим. Ще работим и в бъдеще, но смятаме, че е възможно със взето административно решение от 5 март на ДКЕВР за корекция на цената на електроенергията за крайния потребител. Не мога да коментирам сметките на НЕК”.
Още: Заради очаквана новина от САЩ: Обрат при цената на петрола
Още: В Сърбия треперят ще им спре ли България руския газ
“Ние не сме против зелената енергия”, зави Калина Трифонова, член на управителния съвет на дружеството. “Проблемът с изкупуването на зелената енергия съществува със или без нас”, зави тя. По думите й тези проблеми остават в България и трябва да бъдат решени в страната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Държавата тупа топката с хартиената фабрика в Стамболийски
Още: Производителите на грозде получиха над 1 млн. лв. за борба с вредителите