Не можете ли да се откажете от алкохола? Често ли препивате?
Запомнете основните неща, за да преборите този синдром!
Задайте темпото сами. Пийте не повече от 1 алкохолна напитка на всеки час. Пийте вода, сода или сок между алкохолните напитки.
Яжте нещо преди да пиете и между напитките.
За да контролирате колко пиете:
- Избягвайте хора или места, които ви карат да пиете, когато не искате, или които ви изкушават да пиете повече, отколкото трябва.
- Планирайте други дейности за непиене за дните, в които ви се пие.
- Пазете алкохола от дома си.
-Направете план за овладяване на желанието ви да пиете. Помнете защо не искате да пиете или говорете с някой, на когото имате доверие.
- Помислете за учтив, но твърд начин да откажете питие, когато ви бъде предложено.
Дори в умерени количества консумацията на алкохол е вредна. Според изследователя Мега Андерсън в дългосрочен план редовният прием на тези напитки води до намаляване на производството на неврони. С други думи, той уврежда структурата на мозъка ви по дълбок начин.
Има и други ежедневни действия, навици, които могат да ви помогнат да намалите консумацията на алкохол. Тук ви казваме някои, с информация от Националния институт за злоупотреба с алкохол и алкохолизъм.
1. Обявете „почивка“ от алкохола. Изберете ден или два от седмицата, в които не трябва да пиете алкохол. С всяка седмица ще увеличавате по един ден, докато не спрете да пиете 7 дни.
2. Продължавайте да се движите. Какво бихте искали да правите, вместо да пиете? Използвайте времето и парите, които изразходвате за пиене на алкохол, за да направите нещо забавно със семейството и приятелите си. Излезте да хапнете, да гледате филм в киното или да се насладите на спорт или хоби.
3. Кажете „да“ на храната. Не пийте на празен стомах. Яжте малко храна, така че алкохолът да се усвоява по-бавно от тялото ви.
4. Точно сега. Напишете целите си на лист хартия. Дръжте този лист там, където можете да го видите по всяко време от деня - например на вратата на хладилника или огледалото в банята.
5. Добавете допълнителен лед към чашата. Дори и да седнете на по чашка с приятел, направете това с леда. По този начин той разрежда и най-малкото количество алкохолна напитка.
"Ако мозъкът ви е повлиян от ежедневната консумация на алкохол в продължение на много месеци и години, в крайна сметка няма да можете да научите как да стигнете до ново място или как да научите нещо ново за живота си. Това е нещо, което може би дори не подозирате, че се случва ", казва Андерсън, водещ автор на изследването на университета Рътгърс.