Дузпи спасиха посредствен Локо Пловдив срещу третодивизионния Черноморец за Купата

28 октомври 2024, 16:11 часа • 391 прочитания

Локомотив Пловдив елиминира Черноморец Бургас от турнира за Купата на България. В двубой от втория кръг на надпреварата "смърфовете" надделяха след 1:1 в редовното време и по-точно изпълнени дузпи. "Акулите" пропуснаха два пъти от бялата точка, а "черно-белите" само веднъж. Иначе Хуан Переа откри резултата в началото на втората част, но Живко Петков изравни.

Черноморец за малко не шокира Локо Пловдив

Съвсем очаквано гостите атакуваха повече в първите минути. В 18-ата минута Хуан Переа направи много голям пропуск. Нападателят не намери целта от изгодна позиция. Малко по-късно опитният Живко Петков тества уменията на Томов, който се справи и изби. В 35-ата минута Марсилио стреля опасно, но Димитър Тодоров демонстрира рефлекс.

В МИНАЛИЯ ЕТАП: "Акулите" могат да хапят! Аматьори биха професионалисти: Изненади в мачовете за Купата на България

Пас към миналото

Важни спасявания от Кристиан Томов

"Смърфовете" вдигнаха оборотите след почивката, което беше материализирано в 51-вата минута. Переа бе изведен зад гърба на противниковата отбрана и откри резултата. "Акулите" опитаха да отговорят. Хубаво воле на Маламов затрудни Кристиан Томов, който пак спаси.

Черноморец изравни!

Двата отбора си размениха по едно положение, преди в 77-ата минута Живко Петков да засече центриране от статично положение, за да възстанови паритета. Редовното време завърши 1:1 и се стигна до продължения. В първото от тях опасности липсваха, а преобладаваше битката. При вторите 15 Димо Бакалов отправи удар с глава, излязъл в аут.

Рулетката на дузпите се усмихна на Локо Пловдив

Следваха дузпи. Чаворски уцели греда за Черноморец. Димитър Тодоров обаче хвана удара на Ангел Лясков. Кристиан Томов отрази шута на Станислав Маламов от бялата точка, което се оказа достатъчно на Локо Пловдив да стигне до крайната победа.

ОЩЕ: Без изненади: Ясни са съперниците на Левски и ЦСКА за Купата на България