След обрат Даниил Медведев спечели титлата в Ротердам (ВИДЕО)

19 февруари 2023, 19:58 часа • 1790 прочитания

Бившият номер 1 в тениса Даниил Медведев спечели първа титла през новата година, след като победи Яник Синер на финала на ATP 500 турнира в Ротердам. Руснакът се наложи над Синер след обрат с 5-7, 6-2, 6-2 в мач, продължил два часа и половина.

В първия сет Синер проби и дръпна с 4-1, но Медведев изравни. При 6-5 руснакът отново се пропука и Синер взе първата част. От този момент нататък Даниил Медведев започна да доминира на корта и даде само четири гейма на съперника си в следващите два сета.

"Вчера съпругата ми ми сподели, че докато съм държал реч на корта, дъщеря ми била пред телевизора и започнала да се смее и усмихва, така че се надявам да го прави отново", каза щастливият Медведев след мача.

По този начин Медведев спечели 16-ти трофей от ATP в кариерата си, докато Синер записа едва втора загуба в девет финала. Именно Медведев отстрани Григор Димитров на полуфиналите, а след това стигна и до трофея.