Успешен старт на Тодор Михалев на Игрите в Париж

08 август 2024, 16:16 часа • 913 прочитания

Българският състезател по модерен петобой Тодор Михалев стартира успешно участието си на Олимпийските игри в Париж. Родният атлет завърши на 12-то място в ранкинг турнира по фехтовка. Първоначално Михалев бе класиран 17-ти, но след преразглеждане на резултатите се изкачи с пет позиции. Това е първо участие на българина на най-големия спортен форум.

Тодор Михалев завърши 12-ти във фехтовката

Тодор Михалев се представи доста стабилно във фехтовката днес, която се игра до един туш. Той записа 20 победи и 15 поражения в 35 си сблъсъка срещу останалите участници. По този начин българския състезател събра актив от 225 точки. Тези точки важат за полуфиналите утре, както и за финала, ако Михалев се класира за него.

Тодор Михалев

Украинец поведе след преразглеждане

Лидер в надпреварата по фехтовка днес стана украинецът Олександър Товкай, който събра 245 точки. Първоначално на първа позиция бе египтянинът Ахмед Елгенди, но след преразглеждане на резултатите класирането бе променено и олимпийският вицешампион от Токио 2020 остана втори.

По-рано днес Магомед Рамазанов се класира на 1/2-финалите турнира по свободна борба.