Редовната консумация на 7 алкални храни намява риска от инфаркт и наднормено тегло. Според изданието The Health Site списъкът с тях включва лимони, ябълки, банани, авокадо, краставици, карфиол и броколи.
Алкални храни за защита от инфаркт
Алкалните храни са важни за поддържане на киселинно-алкалния баланс (рН) в организма. Този баланс засяга много процеси, включително храносмилането, имунната функция и цялостното здраве.
Учени: Излишъкът от този витамин увеличава риска от инфаркт с 60%
Киселинността и алкалността на храните се определят от pH скалата, като 0 е най-киселинната, а 14 е най-алкалната. Повечето храни имат pH между 3 и 9.
Алкалните храни помагат за неутрализиране на излишната киселина в тялото, която може да се появи поради определени храни, стрес, лош сън и други фактори. Това помага за предотвратяване на проблеми като киселини, киселинен рефлукс и други стомашно-чревни заболявания.
Освен това, алкалните храни съдържат важни хранителни вещества, които насърчават цялостното здраве, помагат за поддържане здравето на сърцето и костите и предпазват от хронични заболявания.
Когато храната се смила, тя образува кисела или алкална среда. И така, лимоните, въпреки факта, че изглеждат кисели, всъщност са алкални храни. Това се дължи на факта, че човешкото тяло изразходва повече енергия за преработка на лимона, отколкото получава киселинност от него. Така след смилането на лимона в организма остава алкална среда.
Процесът на смилане на храната от тялото е доста сложен. Тялото използва определени механизми, за да неутрализира киселината, която получава от определени храни. Това освобождава минерали като калций и магнезий, които допринасят за образуването на алкална среда. Ябълките, както и другите плодове и зеленчуци, съдържат много вода и минерали, които допринасят за образуването на алкална среда в организма.
Бананите, както повечето плодове и зеленчуци, съдържат много вода и минерали като калий, които спомагат за създаването на алкална среда в тялото. Бананите също са с високо съдържание на фибри, което помага за регулиране на храносмилането и поддържа здравето на червата.
Авокадото съдържа много полезни хранителни вещества, включително калий, магнезий и витамин К, които спомагат за създаването на алкална среда в тялото. Освен това авокадото е богато на здравословни мазнини, които помагат за поддържане на нормални нива на холестерол и подобряват цялостното сърдечно-съдово здраве.
Краставиците, както повечето плодове и зеленчуци, съдържат много вода и минерали, които спомагат за създаването на алкална среда в тялото. Зеленчуците съдържат много фибри, които помагат за регулиране на храносмилането и поддържат здравето на червата.
Карфиолът и броколите са с ниско съдържание на киселина, което помага за поддържане на рН баланса в тялото. А фибрите, на които зеленчуците са богати, помагат за регулиране на храносмилането и поддържат здравето на червата.
Тих инфаркт - симптомите, които всеки трябва да знае
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!