Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Тайните на успешното торен на домати, краставици и чушки през май 2023 г.

23 май 2023, 11:00 часа

След засаждане на зеленчуците на открито или в оранжерия, правилното подхранване е също толкова важна задача. Има експерти, които са на мнение, че просто поливане на растенията е достатъчно и те ще растат без проблеми. Този подход обаче може да доведе до сериозни проблеми, като смърт на растенията или ниски добиви.

На какво е нужно да наблегнете през май 2023 г.?

За да се избегне смъртта на растенията и да се получи желаната добра реколта, трябва да съсредоточите вниманието си към торенето. Като следвате прости препоръки, можете да разчитате на щедра реколта тази година. Ето няколко ефективни съвета:

Изберете правилния състав на тора. Има различни видове торове, включително органични и минерални. Органичните, като хумус или компост, съдържат много нужни вещества, които действат положително върху растежа. Минералните торове като азот, фосфор и калий са отговорни за осигуряването на защита срещу вредители.

НЕ засаждайте тези растения до ЧУШКИТЕ, ако искате да имате богата реколта

Не претоварвайте почвата с торове. Следвайте инструкциите на опаковката на продукта и не превишавайте препоръчителната доза.

Торете вашите растения в точното време. Има зеленчуци, които изискват редовно торене, като доматите. Нужно е да се торят два пъти в месеца след засаждане на открито или в оранжерия.

Направете го правилно. Трябва да следвате инструкциите на опаковката на тора и да разпределите продукта правилно върху почвата.

Не забравяйте да поливате. След торене е необходимо поливане, така че торът да навлезе равномерно в почвата.

Като се съобразите с написаните съвети и трикове, можете да избегнете смъртта на растенията и да получите отлична реколта. Ето защо е по-добре да не пренебрегвате стандартните действия, които не трябва да се забравят.

Защо листата на ягодите покафеняват: Възможни причини

Защо зеленчуците могат да умрат?

Неправилното торене на зеленчуците може да предизвика сериозни последствия, дори смърт на растенията. Една от причините е липсата на хранителни вещества, от които зеленчуците се нуждаят за пълно развитие и по-нататъшен растеж. Това може да причини заболявания като кореново гниене, което по-късно може да убие растението.

Освен това грешното подхранване може да предизвика претоварване на зеленчуците с химични елементи като азот, фосфор или калий. Може да има неприятни последици, които ще бъдат опасни не само за почвата, но и за околната среда и човешкото здраве.

Десислава Михалева
Десислава Михалева Отговорен редактор
Новините днес