В групата на България: Беларус се издъни и остави повече надежди на "лъвовете"

15 октомври 2024, 23:42 часа • 8381 прочитания

Отборът на Беларус не успя да победи Люксембург, завършвайки наравно 1:1 като домакин в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Лигата на нациите. Така беларуският тим пропусна възможността да излезе на върха в класирането в групата, след като Северна Ирландия разгроми България и оглави подреждането.

Беларус не успя да победи Люксембург

Още в 11-ата минута Валерий Громико изпусна дузпа за Беларус. След почивката домакините все пак стигнаха до гол чрез защитника Сергей Политевич, който се разписа в 54-ата минута. В 78-ата минута обаче Люксембург стигна до изравнително попадение чрез Херсон Родригес.

Така Беларус взе само една точка и остана на втора позиция в групата с актив от шест точки - на пункт зад лидера Северна Ирландия и на пункт пред България. Люксембург е на последното място с две точки. В последните два мача България гостува на Люксембург и домакинства на Беларус. И както каза Десподов - "нищо не е загубено".

ВАР-ът на Actualno: "Лъвовете" на Илиан Илиев - със статут на непобедими, а всъщност шампиони по ремита