Мбапе се развихри за разгром на Франция срещу Нидерландия (ВИДЕО)

24 март 2023, 23:42 часа • 4385 прочитания

Националният отбор на Франция разгроми тима на Нидерландия с 4:0 като домакин в първи мач от квалификациите за Евро 2024. В герой за "петлите" се превърна новият капитан на тима Килиан Мбапе, който се отчете с два гола и асистенция в срещата на "Стад дьо Франс".

След по-малко от две минути игра Франция излезе напред в резултата, след като Мбапе намери съотборника си Антоан Гризман, а той се разписа за 1:0. В осмата минута защитникът Дайо Упамекано удвои преднината на домакините, а в средата на частта Мбапе покачи на 3:0.

В следващите минути Франция намали оборотите и контролираше развоя на събитията. Мачът вървеше към доиграване през втората част, но в 88-ата минута Мбапе успя да вкара още един гол за "петлите", за да оформи и крайния резултат - 4:0.

С победата Франция оглави класирането в групата с 3 точки, заедно с тима на Гърция, който разби Гибралтар с 0:3 като гост.