Ливърпул тотално отписа титлата след още един резил във Висшата лига (ВИДЕО)

27 април 2024, 16:36 часа • 3208 прочитания

Английският гранд Ливърпул допусна нова издънка, завършвайки наравно с Уест Хям при резултат 2:2 като гост в среща от 35-ия кръг на Висшата лига. Така на практика мърсисайдци изгубиха почти всичките си шансове да спорят за титлата в английския шампионат.

Ливърпул изпусна победата и срещу Уест Хям

Уест Хям откри резултата с гол на Джаръд Боуен точно преди почивката. В началото на второто полувреме Ливърпул стигна до пълен обрат, след като Анди Робъртсън вкара в 48-ата минута, а в 65-ата удар на Коди Гакпо рикошира в няколко играчи, за да се стигне до автогол на вратаря Алфонс Ареола.

Ливърпул

В 77-ата минута обаче "чуковете" отново изравниха. Боуен намери Михаил Антонио, който успя да вкара за 2:2. Така Ливърпул остана на третото място със 75 точки - на пункт зад втория Манчестър Сити, който е с два мача по-малко, и на две точки от лидера Арсенал, който е с мач по-малко.

Междувременно стана ясно кой ще наследи Юрген Клоп в Ливърпул - име, което не е познато на широката публика.