Грешни стъпки за българите в Шампионска лига, наш вратар допусна първи голове

22 октомври 2024, 19:30 часа • 643 прочитания

Отборите на българските таланти Димитър Папазов и Александър Андреев допуснаха грешни стъпки в Младежката Шампионска лига. Болоня загуби с 1:3 при визитата си на Астън Вила, а Жирона завърши 2:2 срещу Слован Братислава.

Папазов и Андреев титуляри в Шампионска лига

18-годишният Папазов излезе като централен защитник в схема с трима отзад, получи жълт картон през първото полувреме и в 57-ата минута беше заменен. Неговият тим Болоня се оттегли при паритет на почивката, но през втората част "лъвовете" наложиха своята воля. Италианците остават с 0 точки след три изиграни срещи.

ОЩЕ: Изложбата “Личности и събития в българския спорт” ще вдъхновява и Бургас (СНИМКИ)

ВАР-ът на Actualno

18-годишният български вратар Александър Андреев пък инкасира първи голове в турнира. Вратарят на Жирона записа сухи мрежи срещу Фейенорд и Пари Сен Жермен, но футболистите на Слован го преодоляха два пъти през първото полувреме, за да осъществят пълен обрат. След пауза "жирондинци" играха с човек повече и материализираха численото си преимущество в 66-ата минута за крайното 2:2.