Дузпа на Холанд измъкна Манчестър Сити в Лондон (ВИДЕО)

11 март 2023, 21:25 часа • 2421 прочитания

Актуалният шампион на Англия Манчестър Сити постигна трудна победа над Кристъл Палас с минималното 0:1 като гост в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Ерлинг Холанд от дузпа в последните минути на мача.

На "Селхърст Парк" в Лондон възпитаниците на Хосеп Гуардиола очаквано имаха предимство и по владението на топката, и по създадените голови положения, но въпреки това изпитаха трудности в отбелязването на попадение.

Кристъл Палас - Манчестър Сити

Трите точки за "гражданите" бяха повече от задължителни, а с всяка следваща минута напрежението се покачваше. Все пак в 78-ата минута "небесносините" излязоха напред в резултата, след като получиха дузпа, която бе реализирана от голмайстора на отбора Холанд.

Това бе 28-ми гол за Холанд във Висшата лига от началото на сезона. В класирането Сити заема второ място с 61 точки - на две зад лидера Арсенал, който в неделя гостува на Фулъм. Палас е 12-и с 27 точки и вече девет поредни мача няма победа във Висшата лига.

В по-ранните мачове от деня Челси засили Лестър към Чемпиъншип, а Тотнъм избяга на катастрофиралия Ливърпул (ВИДЕО)