Арсенал догони Сити, слабак изпоти Юнайтед (ВИДЕО)

11 ноември 2023, 19:30 часа • 1397 прочитания

Арсенал догони Манчестър Сити на върха в класирането във Висшата лига. „Топчиите“ победиха Бърнли с 3:1 у дома, като по този начин събраха 27 точки, колкото имат и „гражданите“. Тимът на Хосеп Гуардиола обаче е с мач по-малко.

Арсенал нямаше сериозни проблеми срещу Бърнли

Арсенал започна по-добре срещата, но стигна до попадение чак в даденото от съдията продължение на първото полувреме. Тогава Леандро Тросард се разписа след добро подаване на Букайо Сака. Малко след старта на втората част Бърнли изравни чрез гол на Джош Браунхил.

Радостта на гостите обаче трая доста кратко, тъй като в 57-ата минута Арсенал вкара за 2:1. Точен бе Уилиям Салиба, а асистенцията отиде на сметката на Тросард. Четвърт час преди края на редовното време Олег Зинченко подпечата победата на „артилеристите“ с трети гол. Арсенал довърши срещата с 10 души, тъй като в 83-ата минута Виейра бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Джош Браунхил.

Юнайтед бая трябваше да се потруди за победата

В друг мач от деня Манчестър Юнайтед трябваше бая да се потруди за победата над намиращия се на 14-то място във Висшата лига отбор на Лутън. Все пак „червените дяволи“ взеха трите точки след минимална победа с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в средата на второто полувреме и бе дело на централния защитник Виктор Линдельоф.

След успеха си Манчестър Юнайтед събра 21 точки и се изкачи до шестото място във Висшата лига. Лутън пък са 17-ти с едва 6 точки в актива си, колкото има и 18-ия Борнемут.