Над 13 700 дружества са обект на проверка от Националната агенция за приходите (НАП) заради "нелогично високи касови наличности". Това става ясно от публикация на сайта на агенцията. В годишните си финансови отчети за 2019 г. те са посочили, че държат в брой над 100 000 лева.
Още: Теменужка Петкова каза колко е спадът на оборотите на магазините в деня на бойкота
Още: Няма да изкривяваме пазара: Желязков не каза нищо конкретно за мерки за скъпите храни
Припомняме, че служебният министър на финансите Асен Василев постави специален фокус върху големите кешови наличности, а в коментар за БНР изрази съмнение, че именно това могат да бъдат средствата, с които се осъществява купения вот.
Данъчни инспектори вече работят на място в над 2000 от компаниите, като парите в касите им се преброяват, описват и сравняват с посочените суми в подадените отчети.
Наред с контролната кампания в обектите общо 11 588 рискови дружества ще получат електронни писма или обаждане от агенцията. По този начин данъчните насърчават фирмите доброволно да прегледат отново счетоводните си запаси и да направят корекции в годишните си финансови отчети, в случай че не всички суми са действително налични в касите им.
Още: Ядрената енергетика в България и ЕС ще се развива чрез активно сътрудничество
Още: Икономическият министър обеща пълна електронизация на услугите за бизнеса
Някои от проверяваните фирми вече са подали годишните си финансови отчети за 2020 г., макар че срокът за това изтича в края на юни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Средната заплата на жените в България е с около 20% по-ниска от тази на мъжете
Още: София е с най-високата средна заплата в България, ето колко достигна
Посочените в тях касови наличности продължават да бъдат нелогично високи, категорични са от приходната агенция.