Случвало ли ви се е да видите даден продукт или уред и да се чудите кой би си купил това? Понякога отговорът е - никой. В следващите редове ще ви представим три продукта, които са се представили толкова зле на пазара, че компаниите, които са ги произвели са затворили врати. Вижте кои са те:
Още: Как да разберете дали детето ви е "кристално" - каква е характеристиката и мисията им
Още: Психолог: Защо се самосаботираме - скрит страх от собствения ни успех
Peak
Peak (Пийк) излиза през 2008-ма година като от компанията се надяват да направят революция с устройство, което можеш да носиш в джоба си и да имаш достъп до мейла си. За жалост, хората не приемат това като технологична революция, още повече, че тогава телефони с такива функции са били вече на пазара над една година, съчетавайки в себе си много повече функции от това само да можеш да четеш мейлите си. Логичното се случва и нововъведението няма почти никакви задоволителни продажби. Проектът отива в канала, а с това и компанията, която го е представила.
Зли учени, които са правили експерименти с живи хора
Още: 12 важни урока, които научавате, когато някой ви разочарова
Още: Учителят Дънов: Когато дойде котка у един дом, този дом прогресира
Qubi
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Стихотворение на деня, 20 февруари, от Елисавета Багряна
Още: Църковен календар за март 2025: Кога започват Великденските пости и кога е Благовещение
Стрийминг услуга, която е създадена специално за смартфони? Не звучи зле, нали? Е, понякога добрата идея няма такава реализация. Въпреки огромните обещания и инвестицията от над 2 милиарда долара проектът претърпява провал. Някои считат пандемията като причина, защото стоейки у дома хората гледаха телевизия, а не телефона си. Тик-ток се наложи като монопол за кратки видеа и води люта битка с Instagram на този фронт, така че Qubi не успява пробие и там. Причината е, че все пак двете са безплатни, докато Qubi се предлагаше като платена услуга. В допълнение, съдържанието на самата платформа така и не успява да грабне хората. Всичко това е рецептата за провал, която в крайна сметка погубва и компанията.
Странни научни експерименти, които ще ви изненадат
"Кометата" на De Havilland
Още: Лунен календар за март 2025: Кога е най-добре да подстрижете и да боядисате косата си
Още: 20 февруари - какъв църковен празник е, какво трябва и не трябва да се прави
Един проект, който ни връща в миналия век. De Havilland е била британска компания, която е и най-голямото име в авиацията в началото на 20-ти век. Първият пътнически самолет "Comet" е бил техен опит, като прави първия си полет през 1949-та година. За жалост проблеми с модела водят до три катастрофи, които намират голямо внимание в медиите и обществото. Това налага изтеглянето на моделите на този самолет и е белязано от доминирането на други авиокомпании, които успешно реализират свои собствени самолети. В крайна сметка това води до намаляне на печалбите и евентуално затваряне.